Mata powietrzna

Mata powietrzna

Mata powietrzna do kartonów to nieuszkodzona przesyłka

mata powietrzna

Mata powietrzna do pakowania paczek

Wysyłka paczki zawsze wiąże się z koniecznością wcześniejszego jej spakowania. W przypadku wysyłania odzieży lub innych miękkich przedmiotów, które nie są podatne na uszkodzenie, nie ma z tym problemu. Nie każdy wie w końcu, że istnieje coś takiego jak mata powietrzna do paczek. Większość z nas myśli po prostu, że wystarczy zapakować je w foliowe opakowanie. Przy rzeczach podatnych na uszkodzenie jest inaczej. Należy zapakować je w karton, a wolne miejsca w paczce wypełnić. Niestety nie zawsze przywiązujemy do tego uwagę. Efekt może być tylko jeden - przesyłka do adresata dociera zniszczona. Jak uniknąć takich sytuacji? Jak poprawnie zapakować przesyłkę?

Przesyłkę łatwo zniszczyć

Warto pamiętać, że przesyłka w trakcie transportu wielokrotnie narażona jest na uszkodzenie, nawet bez ingerencji pracowników firmy kurierskiej. Sortownia, wstrząsy przy przewożeniu przesyłki samochodem, ryzyko upadku innych paczek na naszą przesyłkę. To wszystko może doprowadzić do zniszczenia przesyłki, jeśli jest ona źle zapakowana. Jeśli będzie poprawnie zapakowana przesyłka, nic złego jednak nie powinno się wydarzyć.

Jak zapakować przesyłkę?

Bez względu na przedmiot, który chcemy wysłać, zasady prawidłowego pakowania przesyłki są takie same. Ma być tak zapakowana, by w trakcie transportu nic się z nią nie stało. Warto między innymi zadbać o to, by przesyłka była w kartonie dobrze unieruchomiona. Świetnie sprawdza się tu mata powietrzna i poduszki powietrzne do paczek. Oczywiście mata powietrzna, szczególnie przy przesyłkach ciężkich, powinna być dobrej jakości, ciężar przesyłki bowiem może spowodować jedno: pomimo dokładnego jej spakowania, pozornie świetnie unieruchomiony w paczce przedmiot, pod wpływem ciężaru, może z czasem zacząć się ruszać, co zwiększa ryzyko jego uszkodzenia.

Wypełnienie paczki powinno być całkowite

Aby uniknąć ryzyka zniszczenia przesyłki, przedmiot w paczce powinien być zapakowany tak, by w paczce nie było pustych przestrzeni. Wszelkie przestrzenie, które pozostaną, świetnie wypełnią wypełniacze do kartonów a także dodatkowa mata powietrzna. Dokładnie zapakowaną przesyłkę, należy zamknąć tak, by nie otworzyła się podczas transportu. Nie zawsze wystarczy zabezpieczenie jej taśmą klejącą. Dobrze jest owinąć przesyłkę folią. folia do pakowania paczek to idealne rozwiązanie, znakomicie bowiem ułatwia końcowy etap pakowania paczki.

Prawidłowo zapakowana przesyłka jest bez przestrzeni powietrznych w środku paczki. Z unieruchomionymi i zabezpieczonymi przedmiotami, które chcemy wysłać. Bez względu na to czy wysyłana jest do pobliskiego miasta czy za ocean, powinna dotrzeć do adresata bez uszkodzeń. Taka pewność da mata powietrzna do paczek.

mata powietrznapoprawnie zapakowana przesyłkapoduszki powietrzne do paczekwypełniacze do kartonówfolia do pakowania paczek

Powiązane wpisy

Folia biodegradowalna do pakowania

Folia biodegradowalna do pakowania i dbałość o środowisko

Poduszki powietrzne do paczek

Poduszki powietrzne do paczek - dobre zabezpieczenie towarów

Wypełniacze powietrzne kontra inne

Co będzie lepsze? Wypełniacze powietrzne czy inne rodzaje?

Torebki doypack dla branży e-commerce

Czy torebki doypack sprawdzają się w sprzedaży wysyłkowej?

Taśma pakowa z logo

Kiedy sprawdza się taśma pakowa z logo?