Mata powietrzna

Poduszki powietrzne do paczek

Poduszki powietrzne do paczek - dobre zabezpieczenie towarów

wypełniacze do paczek

Poduszki powietrzne do paczek - rodzaje, zastosowanie, wytwarzanie

Wraz z rozwojem technologii rozminął się e-handel. Dziś niemal wszystko można zakupić bez wychodzenia z domu przez internet. Jest to wysoce komfortowe rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Wystarczy zakupić w sklepie internetowym wybrany produkt, a on zostanie do nas wysłany na podany adres. Istnieje jednak ryzyko, że zamówiony produkt podczas wysyłki zostanie uszkodzony. Oczywiście taka sytuacja jest kłopotliwa zarówno dla sprzedawcy, jak i konsumenta. Na szczęście e-sprzedawcy znaleźli rozwiązanie tego problemu i chętnie korzystają różnego rodzaju zabezpieczeń wysyłanych produktów np. stosują wypełniacze do paczek.

Popularne wypełniaczy do kartonów

Istnieje kilka metod służących do zabezpieczenia produktu w trakcie transportu do miejsca docelowego. Wypełniacze do kartonów mogą różnić się od siebie wielkością, kształtem oraz tworzywem, z którego zostały wykonane. Istnieją między innymi wypełniacze: sypkie, papierowe, powietrzne oraz wypełniacze piankowe do paczek. Doskonale w czasie wysyłki sprawdzają się np. wypełniacze powietrzne, które wystarczy włożyć do kartonu z produktem, zamknąć paczkę i ją wysłać. Tego typu wypełniacze wykonane są z podwójnej foli wypełnionej powietrzem, tworzącej w ten sposób poduszkę powietrzną.

Papierowy wypełniacz do pakowania paczek

Kolejnym wypełniaczem, na który warto zwrócić uwagę jest papierowy wypełniacz do pakowania. W tym przypadku jest to rozwiązanie wysoce ekologiczne. Jednak nieco mniej bezpieczne niż poduszka lub mata powietrzna gdyż istnieje możliwość, że podczas transportu ulegnie zgnieceniu. Następnym rodzajem są wypełniacze sypkie, które zazwyczaj wykonane są z różnej wielkości kawałków wykonanych tworzyw np. styropianu. Ten rodzaj nie cieszy się jednak dużym uwielbieniem wśród klientów. Dzieje się tak zapewne dlatego, gdyż po wyjęciu produktu z paczki nie wiadomo co zrobić z wypełniaczem oraz często w trakcie rozładunku wypełniacz ten zwyczajnie się rozsypuje.

Folie zabezpieczające paczki w trakcie transportu

Gdy produkt jest już w paczce wypełnionej wypełniaczem karton można dodatkowo zabezpieczyć owijając go wokół. Służy do tego folia do pakowania paczek. Dawniej uważano takie rozwiązanie za wysoce nie ekologiczne i źle wpływające na środowisko. Dziś technologia jednak pozwala na wytworzenie foli, która jest ekologiczna i szybko ulega rozkładowi bądź można ją poddać recyklingowi. Folia biodegradowalna do pakowania to wygodne i chętnie stosowane przez internetowych sprzedawców rozwiązanie. Co więcej folia służąca do wykonania czegoś takiego jak poduszki powietrzne do paczek może być też biodegradalna.

wypełniacze do paczekwypełniacze do kartonówwypełniacze piankowe do paczekwypełniacze powietrznewypełniacz do pakowaniamata powietrznafolia do pakowania paczekfolia biodegradowalna do pakowaniapoduszki powietrzne do paczek

Powiązane wpisy

Folia biodegradowalna do pakowania

Folia biodegradowalna do pakowania i dbałość o środowisko

Mata powietrzna

Mata powietrzna do kartonów to nieuszkodzona przesyłka

Wypełniacze powietrzne kontra inne

Co będzie lepsze? Wypełniacze powietrzne czy inne rodzaje?

Torebki doypack dla branży e-commerce

Czy torebki doypack sprawdzają się w sprzedaży wysyłkowej?

Taśma pakowa z logo

Kiedy sprawdza się taśma pakowa z logo?